Celujemy w potrzeby czytelników

Stale dążymy do ulepszenia oferty dla obecnych i przyszłych czytelników.
Nasi pracownicy są kluczem do sukcesu. Każda osoba zatrudniona w Bibliotece ma poczucie odpowiedzialności i obowiązku, aby stale dawać z siebie jak najwięcej.

Jesteśmy młodzi i ambitnie podchodzimy do naszych zadań. Każdy z nas jest przekonany, że ta biblioteka to jego miejsce na ziemi. Pracujemy na rzecz naszej małej ojczyzny, mieszkańców naszej gminy, ale także po to, aby Krasne zyskało na znaczeniu na turystycznych mapach Polski. Znamy w naszej bibliotece znaczenie miejsca w którym pracujemy i wiemy jak wielka na nas ciąży odpowiedzialność. Pragniemy, aby biblioteka była miejscem otwartym dla wszystkich i dostarczała naszym użytkownikom wiedzy, radości, pobudzała do działania, integrowała oraz pomagała w realizacji pasji i zainteresowań.

Nasz zespół


Dyrektor GBP Renata Żmijewska

Renata Żmijewska

Dyrektor biblioteki

,,Biblioteka jest dla mnie zawodowym wyzwaniem, lubię jej ciszę przeplatającą się z gwarem i energią, która mnie motywuje do działania. Pracuję nad tym, aby biblioteka stała się centrum wymiany myśli i doświadczeń, przyjaznym miejscem spotkań i lokalnym centrum aktywności dla mieszkańców gminy w każdym wieku.” Od 10 lat realizuje i koordynuje projekty w zakresie organizacji przedsięwzięć kulturalnych. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi na wielu płaszczyznach organizując wiele inicjatyw lokalnych i społecznych. W pracy zajmuje się prawidłowym działaniem biblioteki, organizacją jej pracy, kontaktem z czytelnikami i użytkownikami oraz przygotowywaniem i realizacją projektów z różnych zakresów.

Bibliotekarka muzyk animator

Joanna Wenda

Młodszy bibliotekarz

Bibliotekarka z pasją, która lubi spędzać długie wieczory z dobrą książką. Założycielka "Kuźni Talentów" działającej przy Gminnej Bibliotece w Krasnem, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Uczy śpiewu i gry na instrumentach. Uwielbia rękodzieła i pracę z dziećmi. Rodzina i przyjaciele są dla niej najważniejsi. Wolny czas poświęca na długie spacery oraz małe i większe podróże.

Bibliotekrz informatyk

Dariusz Bartkowicz

Infromatyk

Od 2 lat pracuje w GBP w Krasnem jako informatyk. Odpowiada za obsługę programu MAK+, obsługę mediów społecznościowych i strony internetowej biblioteki. Zajmuje się także bezpośrednią obsługą czytelników i użytkowników biblioteki. Prowadzi szkolenia z zakresu obsługi komputera dla seniorów i dzieci, pomaga w bieżących sprawach związanych z działalnością biblioteki. Realizuje podkasty biblioteczne. Lubi wyzwania i kontakt z czytelnikami. Jest multibibliotekarzem.

Pomocnik bibliotekarza

Barbara Nowicka

Pomocnik bibliotekarza

Pozytywnie nastawiona do życia, lubi przebywać wśród ludzi czytając książki relaksuje się i puszcza wodzę fantazji przenosząc się w niesamowite krainy.Życiowe motto "Żyć tak aby nikt inny przez nią nie płakał". Spełnia się zawodowo pracując w bibliotece, gdzie każdego dnia odkrywa coś nowego i stawia przed sobą nowe zadania. Wolny czas chętnie spędza z rodziną i przyjaciółmi.

Bibliotekarz filii w Zielonej

Jolanta Perkowska

Bibliotekarz Filii w Zielonej

Pracuje jako bibliotekarz w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem w Zielonej. Jestem doświadczonym bibliotekarzem z kierunkowym wykształceniem. Praca w bibliotece jest spełnieniem moich marzeń. W przestrzeni biblioteki, otulona książkami czuje się swobodnie i bezpiecznie. Lubi kontakt z czytelnikami oraz możliwość ciągłego rozwoju jaki daje ta praca. Odpowiada za pracę Filii, za kontakty lokalną szkołą i jej uczniami oraz pracownikami. Chętnie promuje czytelnictwo poprzez organizację lekcji bibliotecznych i spotkań z dziećmi.

Dyrektor GBP Renata Żmijewska

Dariusz Załuski

Kustosz muzeum

Kustosz Muzeum Rodu Krasińskich, przewodnik wycieczek turystycznych po Krasnem. Pasjonat historii i lokalnego dziedzictwa kulturowego, zwłaszcza dotyczącego historii Rodu Krasińskich i Czartoryskich. Od wielu lat aktywnie udziela się w Zespole Ludowym Krasne. Organizator wielu imprez kulturalnych i społecznych. Podejmuje wiele działań promujący i podtrzymujących lokalne tradycje mazowieckiej wsi oraz charakterystyczne dla regionu północnego Mazowsza. Nauczyciel gry na gitarze akustycznej i elektrycznej. Prywatnie interesujesię sportem, muzyką, turystyką i filmem.


Nasi partnerzy