GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA NAUKA SZACUNKU DLA CIAŁA I SŁUCHANIA JEGO POTRZEB 26.10 ŚRODA GODZINA 18:00 GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA NAUKA SZACUNKU DLA CIAŁA I SŁUCHANIA JEGO POTRZEB 26.10 ŚRODA GODZINA 18:00

KLUB WW

W Środę 26.10.2022 r zaprasiliśmy Was do rozpoczęcia przygody z Gimnastyką Słowiańską🤸‍♂️🌺 w ramach działalności KLUBU WSPARCIA WZAJEMNEGO.

Jest to piękna forma ruchu🏃, przeznaczona tylko dla kobiet💃. Przywędrowała do nas kilka lat temu ze wschodu – z Białorusi. Gimnastykę tę ćwiczyły tamtejsze kobiety od zarania dziejów, przekazując ją z pokolenia na pokolenie. Matki uczyły swoje dorastające córki, a te swoje córki, wchodzące w dorosłość.

Gimnastyka pozwala zachować ciało, ducha i umysł w dobrym zdrowiu, pełni sił i harmonii. Pobudza układ hormonalny poprzez masaż odpowiednich punktów w ciele. Poza tym wzmacnia mięśnie głębokie i aktywizuje cały kręgosłup, abyśmy były w odpowiedniej kondycji fizycznej. Dodatkowo pozwala na swobodny przepływ energii.

Na Pierwszym wprowadzającym spotkaniu z Gimnastyką Słowiańską, prowadząca Joanna Kiszkurno podzieliła się z Wami swoim doświadczaniem tychże ćwiczeń oraz zapoznała z podstawowymi pozycjami.