Katarzyna Magnuszewska, Michał Szczepański i Ranata Żmijewska oraz dzieci na sali gimnastycznej Katarzyna Magnuszewska, Michał Szczepański i Ranata Żmijewska oraz dzieci na sali gimnastycznej

Dzień drugi

Drugiego dnia zajęliśmy się tematem gleby i roślinności, dzieciaki dowiedziały się, że ziemia którą mamy pod naszymi stopami powstawała przez miliony lat, a w ostatnim okresie jest zagrożona i potrzebuje naszej pomocy. Razem sprawdzaliśmy odczyn gleby.

Najbardziej jednak dzieciom spodobała się „brudna robota” - sadzenie roślinek. Później wybraliśmy się do parku krajobrazowego, uzbrojeni w lupy, karty pracy i atlasy, staraliśmy się odnaleźć jak najwięcej pożytecznych roślin jako roślinni agenci.

Dzień zakończyliśmy smakowicie i twórczo. Z przyniesionych warzyw i kwiatów zrobiliśmy Eko-ludki.

Po dwóch dniach warsztatów możemy śmiało powiedzieć, że nasza biblioteka to na pewno miejsce z klimatem