Michał Szczepański, Katarzyna Magnuszewska, Ekipa TVP3, grupa dzieci, krzaki, drzewo, budynek Gminy Michał Szczepański, Katarzyna Magnuszewska, Ekipa TVP3, grupa dzieci, krzaki, drzewo, budynek Gminy

Kolejnie dni Warsztatów z Klimatem.

Dlaczego #biedronka🐞 ma kropki🤔? Dlaczego pszczoły🐝 są tak inteligentne🤔? Dziś próbowaliśmy rozwiązać te zagadki. Mali ekolodzy zgłębiali temat dotyczący zapylaczy i pożeraczy owadów. Pobudziliśmy naszą kreatywność, zbudowaliśmy wspaniały i nietypowy HOTEL🏨 dla owadów🐛🪲🐞🪰🦟🪳. Taki domek to przede wszystkim #schronienie🛡️ i miejsce do rozmnażania się. Myślę, że niektóre z nich zostaną w naszym Bibliotecznym Hotelu cały rok😁! Było #intensywnie i kolorowo!

Dzień czwarty

#Pozdrowienia z Karniewa!👋👋 „Od kwiatuszka🏵️ do jabłuszka🍏 i soczku🧃” Czwartego dnia naszej przygody wybraliśmy się do Zagrody Edukacyjnej w gospodarstwie agroturystycznym „Chata pod dębami”👍. Dzień zaczęliśmy w sadzie🌳, wsłuchując się w opowieści Pana Stanisława😊, który przybliżył nam rolę owadów🐝🐜🐞🪳🪰, jako zapylaczy. Dzieci miały możliwość tłoczenia soku🧃 z ekologicznych jabłek🍏 na ręcznej tłoczni💪. Wszystkich zachwycił smak prawdziwego soku! #Pycha🤤! Następnym punktem warsztatów było spotkanie z właścicielką certyfikowanego gospodarstwa ekologicznego. Pani Ewa wraz z dziećmi przygotowała przepyszną zupę🍲 dyniową🎃. Dzień pełen emocji zakończyliśmy wspólnym ogniskiem🔥 i zabawą w sianie🤣😂.

Uczestniczki warsztatów,sokowiruwka ręczna drewniana, ogród owocowy, trawa, drzewa

Dzień piąty

W sobotę 20 sierpnia zakończyliśmy ,,WARSZTATY Z KLIMATEM”🏖️💦🌏🌞 sfinansowane przez Fundację ,,Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej- Counterpart Fund”💗. Ostatni dzień poświęcony był zasadom segregacji🤓. Sprawa wydaje się prosta, jednak w praktyce często pojawiają się pewne wątpliwości: żółty, zielony, niebieski, brązowy🤔…? Poprzez zabawę dzieci przypomniały sobie, że segregacja to nic strasznego i dla chcącego nic trudnego👍. #Dziękujemy wszystkim uczestnikom EKO WARSZTATÓW za #zaangażowanie💪, #uśmiech😁, ciepłe słowa💗, #kreatywność🤯. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas zajęć okaże się pomocna, a bycie „EKO” nie będzie już takie trudne😉. Dziękujemy także naszym prowadzącym: Pani Dorocie Kryściak 💗i Pani Kasi Magnuszewskiej💗 za ogrom włożonej pracy, zaangażowanie👏, profesjonalizm👏 i każdy uśmiech na twarzach naszych małych ECO odkrywców! To był tydzień pełen, emocji, wrażeń, nowych wyzwań i wiedzy, która na pewno będzie procentować w życiu codziennym naszych uczestników.

Kolorowa Kartonowa tabliczka, zdjęcia zwycięzców, tekst MISIA 20pkt ZYZIO 10pkt DYZIO 5pkt,

Materiał wideo TVP