Dzieci, sciana, tablica multimedialna, ławki, krzesła, piórniki, zeszyty, tablica korkowa, Jola Dzieci, sciana, tablica multimedialna, ławki, krzesła, piórniki, zeszyty, tablica korkowa, Jola

Kraina Uśmiechu

Kraina Uśmiechu😁, królestwo storczyków🌼, owocowy raj🍇🍒 – czytelnicza podróż do Tajlandii.

To bajecznie egzotyczne miejsce🌴 odwiedziliśmy dziś dzięki książce📖 z serii Dzieciaki świata – Mali, dziewczynka, która chciała zostać żyrafą – Martyny Wojciechowskiej 😍. W podróży tej uczestniczyli uczniowie klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Zielonej😊 z wychowawcą Panią Jolantą Ogińską – Olszak👩‍🏫.

Dzieci poznały opowieść o Tajlandii, stając się, poniekąd, uczestnikami tej opowieści. Chwilami tworząc ją, wyrażając poprzez prace plastyczne i zabawę.

Pewną pyszną aktywność zaproponowałam im jako zadanie do wykonania w domu i jako ciąg dalszy tej opowieści. Opowieści, w której pojawiają się kobiety o długich szyjach, jest dżungla, jest pływający targ, są storczyki, liany, bajeczne kolory, egzotyczna kultura. Wszystko to budzi zachwyt, zdumienie, czasem nawet niedowierzanie. Nie tylko wśród dzieci.

Dlaczego Tajlandia nazywana bywa Krainą Uśmiechu?
W czym tkwią „tajemnice tajskiego uśmiechu ?
- Nie zdradzam wszystkiego. Pozostawiam Państwa z tymi pytaniami. Dodam tylko, że odpowiedzi wcale nie są tak bardzo oczywiste.

A Krainę Uśmiechu polecam wszystkim. Wiele jest przecież sposobów, by w niej zagościć i zaprosić tam innych. Czy będzie to sposób zwyczajny, czy zupełnie oryginalny, zdecydujcie sami.
Celem dzisiejszych zajęć czytelniczych było zainspirowanie dzieci do czytania książek podróżniczych. By, czytając, poznawały obce kultury i uczyły się tolerancji.

Przesyłam szczery, pełen ciepła uśmiech😊. I życzę uśmiechu.

Kobieta, gługie ciemne włosy

Jolanta Perkowska