Park Krasińskich, dzieci, drzewa, liście, kobiety, parasol Park Krasińskich, dzieci, drzewa, liście, kobiety, parasol

Wakacji ciąg dalszy

Już wkrótce niezwykłe wydarzenie w Naszej Bibliotece dzięki pozyskaniu środków z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU WSI POLSKIEJ!!! Wielkie brawa dla Pani Renaty Żmijewskiej, która napisała wspaniały projekt!!! Zakwalifikowano jedynie trzy grupy z całego województwa mazowieckiego, w tym MY!!!

Warsztaty z klimatem to 5-dniowe zajęcia ekologiczne dla dzieci w wieku 6-10, których celem jest poszerzanie wiedzy z zakresu bioróżnorodności, rolnictwa ekologicznego oraz kreowania postaw proekologicznych wśród dzieci z terenów wiejskich.

Celem operacji (warsztatów) jest:

• Wzmacnianie świadomości ekologicznej, bioróżnorodności, biogospodarki i rolnictwa ekologicznego oraz kreowania postaw proekologicznych wśród dzieci z terenów wiejskich.

• Promocja ochrony przyrody.

• Rozwój wśród dzieci wiejskich poczucia odpowiedzialności za środowisko.

W czasie warsztatów, poprzez gry, zabawy oraz proste doświadczenia dzieci poznają mechanizmy zachodzące w przyrodzie, nauczą się czym jest woda, z czego składa się gleba, jakie zwierzęta dzikie są pożyteczne na obszarach wiejskich, jak chronić powietrze, skąd rośliny czerpią wodę oraz jak i po co segregować śmieci. Na dzieciaki czeka wiele niespodzianek!!! A wszystko po to, żeby już o najmłodszych lat uczyć jak dbać o przyrodę i ją chronić.

Ruszamy już od 16 sierpnia!!!

Mężczyzna, długie ciemne włosy

Informatyk